Zelená škola

Projekt Zelená škola, do něhož se mohou zapojit všechny školy a školky napříč Českou republikou si klade za cíl posilovat ekologické cítění dětí.

11. 12. 2021

V roce 2011 vznikl bezplatný projekt Zelená škola, do něhož se mohou zapojit všechny školy a školky napříč Českou republikou a který si klade za cíl posilovat ekologické cítění dětí různého věku.

Zapojená škola obdrží k užívání nerezový sběrný box, do kterého mohou nejen děti, ale i zaměstnanci školy vkládat drobnější vysloužilá elektrozařízení. Stejně jako u Zelené firmy i Zelená škola dostane k dispozici kartonovou výplň do sběrného boxu, kterou po jejím naplnění zalepí a objedná svoz elektrozařízení přes Systém pro sběr, svoz a zpracování. Také zde platí, že si novou kartonáž může škola kdykoliv objednat novou a ve sběru pokračovat.

Od roku 2013 je projekt Zelená škola doplněn o Vzdělávací program, o který si může škola zdarma zažádat a rozšířit díky němu povědomí žáků o ekologii. Výukového programu doposud využilo 76 škol.

Pro Zelené školy REMA pořádá i zábavně – vzdělávací aktivity a soutěže ve sběru vysloužilých elektrozařízení.

V roce 2021 bylo v projektu Zelená škola zapojeno celkem 548 subjektů. Pro sběr odpadních elektrozařízení je v rámci projektu využíváno celkem 575 nerezových sběrných boxů.

Součástí projektu Zelená škola je pořádána soutěž s názvem EkoEDA, kdy jednotlivé školy soutěží ve sběru odpadních elektrozařízení. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií – mateřské školky a základní, střední a speciální školy. Hodnocena je celková hmotnost odevzdaných odpadních elektrozařízení přepočtená na jednoho žáka. Tři nejlepší školy vždy obdrží finanční odměnu. Ostatním školám, kterým se podaří nasbírat více než 100 kg odpadních elektrozařízení je vyplacena odměna ve výši jedné koruny za každý sebraný kilogram. Další zapojené školy vždy věcné ceny a drobné dárky. 

Cílem soutěže EkoEDA je rozšířit povědomí a upevnit návyky v oblasti správného nakládání s odpadním elektrozařízením mezi dětmi a mládeží.

www.zelenaskola.cz

Zelená škola

Ze světa REMA

Soutěž EkoEDA zná letošní vítěze

25. 05. 2022

Školáci odevzdali bezmála 41 tun vysloužilých elektrozařízení a přenosných baterií.

Ze světa REMA

Škola volá! Na žáky čeká již tradiční soutěž EkoEDA i zbrusu nový vzdělávací program o nakládání s elektroodpady

30. 08. 2021

První den v měsíci září bude letos pro žáky mateřských, základních a středních škol znamenat nejen návrat do školních lavic, ale také start tradiční a oblíbené vzdělávací soutěže EkoEDA. Žáci si tak připomenou, že třídění odpadních elektrozařízení, přenosných baterií a akumulátorů je velmi důležité pro životní prostředí, a navíc mohou díky soutěži vyhrát hodnotné ceny. Školy zapojené v projektu Zelená škola letos také dostanou k dispozici zbrusu nový vzdělávací program Odpad není k zahození!

Ze světa REMA

REMA připravila nový vzdělávací program pro základní školy. Vysloužilé mobily Anténie a Samfon naučí děti, jak na elektroodpad

21. 06. 2021

Školy zapojené v projektu Zelená škola, který funguje pod taktovkou společnosti REMA Systém, se mohou těšit na nový vzdělávací program zaměřený na odpovědné nakládání s elektroodpady pod názvem Odpad není k zahození.

Ze světa REMA

V soutěži EkoEDA školáci odevzdali téměř 70 tun vysloužilého elektra a baterií

24. 11. 2020

Na konci listopadu byly v Praze vyhlášeny výsledky letošního ročníku soutěže ve sběru vysloužilých elektrických a elektronických zařízení a baterií EkoEDA pořádané pro školy zapojené do projektu Zelená škola.