ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Zelená škola

Projekt Zelená škola, do něhož se mohou zapojit všechny školy a školky napříč Českou republikou si klade za cíl posilovat ekologické cítění dětí.

11. 12. 2021

V roce 2011 vznikl bezplatný projekt Zelená škola, do něhož se mohou zapojit všechny školy a školky napříč Českou republikou a který si klade za cíl posilovat ekologické cítění dětí různého věku.

I v tomto případě obdrží zapojená škola k užívání nerezový sběrný box, do kterého mohou nejen děti, ale i zaměstnanci školy vkládat drobnější vysloužilá elektrozařízení. Stejně jako u Zelené firmy i Zelená škola dostane k dispozici kartonovou výplň do sběrného boxu, kterou po jejím naplnění zalepí a objedná svoz elektrozařízení přes Systém pro sběr, svoz a zpracování. Také zde platí, že si novou kartonáž může škola kdykoliv objednat novou a ve sběru pokračovat.

Od roku 2013 je projekt Zelená škola doplněn o Vzdělávací program, o který si může škola zdarma zažádat a rozšířit díky němu povědomí žáků o ekologii. Výukového programu doposud využilo 76 škol.

Pro Zelené školy REMA pořádá i zábavně – vzdělávací aktivity a soutěže ve sběru vysloužilých elektrozařízení.

Ke konci roku 2020 bylo v projektu Zelená škola zapojeno 540 škol s 650 sběrnými místy a rozmístěno bylo 575 sběrných boxů.

www.zelenaskola.cz

Zelená škola