ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Family Box, re:Balík

Projekty FamilyBox a re:Balík doplňují službu Buď líný a slouží k bezplatnému odevzdání drobného elektra s celkovou váhou do 10 kg a baterií. Balíky je možné zaslat prostřednictvím České pošty zdarma k recyklaci.

08. 12. 2021

Služba re:Balík

V roce 2011 byl spuštěn projekt Buď líný, který občanům významným způsobem usnadňuje pohodlně se zbavit vysloužilého elektrozařízení, baterií a akumulátorů. Bezplatná služba nabízí odvoz elektrozařízení z domácnosti o celkové odhadované hmotnosti v celkové výši minimálně 10 kg. Pokud chce občan k ekologické likvidaci předat méně než 10 kg elektrozařízení, může využít služby re:Balík a prostřednictvím České pošty jej zaslat k recyklaci na náklady REMA. Stačí si pouze na webových stránkách REMA vygenerovat štítek, kterým opatří zabalený balík elektrozařízení a následně zásilku odnese na nejbližší pobočku České pošty.

Více informací o službě najdete zde.


Služba FamilyBox

V roce 2017 vznikl projekt s názvem FamilyBox, který doplňuje stávající služby Buď líný a re:Balík. Jedná se o kartonovou krabičku ve tvaru krychle s délkou hrany 11 cm, která pojme až 1300 g vysloužilých přenosných bateriíí a akumulátorů. FamilyBox je zaměřen pouze na sběr baterií a je určen zejména do domácností, které do něj baterie vhazují a po jeho naplnění jej odešlou prostřednictvím re:Balíku k ekologické likvidaci. Praktickou krabičku na baterky si může v rámci ČR zdarma objednat kdokoliv prostřednictvím webového formuláře zde. Na výběr je několik motivů FamilyBoxů.

www.familybox.cz

Family Box, re:Balík