Cílem projektu Chytrá recyklace je edukace a pomoc veřejnosti v oblasti zodpovědného nakládání s odpadními elektrozařízeními, bateriemi a akumulátory.
07. 12. 2021Rok 2020 byl pro REMA i rokem inovací. Jednou z těch výraznějších bylo spuštění bezplatné telefonické linky Chytrá recyklace na čísle 800 976 679. Jejím cílem je zprostředkovat občanům informace o nejbližším a pro ně nejvhodnějším místě, kde je možné starý elektrospotřebič bezplatně odevzdat, nebo jak ho nechat odvézt či jaké konkrétní služby lze pro tyto účely využít. Na bezplatnou linku navázal vzdělávací web www.chytrarecyklace.cz, jehož cílem je edukace a pomoc veřejnosti v oblasti zodpovědného nakládání s odpadními elektrozařízeními, bateriemi a akumulátory.
Operátoři linky odbavují stovky telefonátů měsíčně a poskytují mnoho rad a doporučení, kam s vysloužilými elektrospotřebiči. V rámci projektu neustále pracujeme na zvyšování povědomí veřejnosti o sběru, třídění a samotné recyklaci vybraných výrobků. Za tímto účelem rozšiřujeme obsah webových stránek Chytré recyklace na adrese www.chytrarecyklace.cz tak, abychom konečným spotřebitelům oblast nakládání s odpadním elektrozařízením a bateriemi ještě více přiblížili a tím i rozšířili základní vědomosti o možnostech zpětného odběru a samotné recyklace výrobků v ČR.
Slunečný letní den přilákal v sobotu 18. června do hlavního sídla společnosti OZO Ostrava na tisíce lidí.
Letos se již po 14. konala v Parku Přátelství na Proseku akce Mikroklima, kterou pořádá pravidelně Městská část Praha 9 a kolektivní systémy REMA Systém a REMA Battery u toho nemohly chybět.
Koncem září letošního roku se uskutečnila odborná konference Cirkulář Chytré recyklace pořádaná společnostmi REMA a asociací AITAT. Téma udržitelnosti přibližuje Zuzana Holá z Vodafonu a David Vandrovec ze společnosti REMA.
Češi skvěle třídí odpad, ale recyklace vázne. Recyklát je tak levný, že se firmám nevyplatí zřídit v Česku nové recyklační kapacity. To se musí změnit, shodli se účastníci diskuse Hospodářských novin.