ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aktuálně

Aktuálně

Na elektromobilitu prostě nejsme připraveni. Ani Česko, ani Evropa, potažmo svět

Evropské nařízení o bateriích stále nespatřilo světlo světa i přes to, že náčrt základních linek se datuje do roku 2019. Legislativnímu procesu hází klacky pod nohy jiné legislativy a to tak, že vlastně úředníci neví, kam dřív skočit. Baterkáři tak stále čekají.

09. 12. 2021
Aktuálně

Channel World: Udržitelnost je příležitost

Koncem září letošního roku se uskutečnila odborná konference Cirkulář Chytré recyklace pořádaná společnostmi REMA a asociací AITAT. Téma udržitelnosti přibližuje Zuzana Holá z Vodafonu a David Vandrovec ze společnosti REMA.

02. 12. 2021
Aktuálně

Kyberútoků přibývá. Při ochraně dat je potřeba myslet i na nakládání s elektroodpadem

V moderní době je nejen pro širokou veřejnost, ale zejména pro firmy kriticky důležité umět ochránit svá citlivá data uložená v bohaté škále IT zařízení. Na softwarové zabezpečení těchto přístrojů během používání většina firem nezapomíná, opomíjena však bývá jejich bezpečná likvidace ve chvíli, kdy doslouží.

29. 11. 2021
Aktuálně

66 % Čechů chce snížení emisí. Co pro to může udělat každý z nás?

Podle aktuálního reprezentativního průzkumu vědců z Masarykovy univerzity a odborníků ze skupiny Green Dock dnes 98 % Čechů nepochybuje o existenci klimatické změny ovlivněné lidskou činností. Proč je důležité žít ekologicky odpovědně a jak na to?

22. 11. 2021
Aktuálně

HN: V Česku je třeba podpořit poptávku po recyklátu, pak bude i víc recyklačních kapacit

Češi skvěle třídí odpad, ale recyklace vázne. Recyklát je tak levný, že se firmám nevyplatí zřídit v Česku nové recyklační kapacity. To se musí změnit, shodli se účastníci diskuse Hospodářských novin.

01. 11. 2021