Aktuálně

Aktuálně

Z české přírody za jediný víkend zmizelo přes 1000 tun odpadu.

27. 04. 2022

Jarní úklidy přírody od odpadků se během let staly populární „tradicí“. Během hlavního úklidu letošního ročníku akce Ukliďme Česko se z české krajiny podařilo odstranit přes 1000 tun odpadu a další úklidové akce probíhají i nadále.

Aktuálně

Obyvatelé Prahy 10 odevzdali při jarním úklidu přes dvě tuny vysloužilého elektra

12. 04. 2022

Celkem 2 136 kilogramů vysloužilého elektrozařízení a přenosných baterií předali k recyklaci obyvatelé MČ Praha 10 při tradiční jarní akci, kterou vršovická radnice zorganizovala v rámci své kampaně Desítka bez odpadu ve spolupráci s kolektivními systémy REMA.

Aktuálně

V dubnu uklidíme Česko.

30. 03. 2022

Již 2. dubna opět proběhne oblíbená akce Ukliďme Česko, která už devátým rokem pomáhá zbavovat naši přírodu odpadků. Během pandemických let přitom nepořádku v přírodě přibylo, velkým problémem jsou stále i černé skládky. Ty se objevují zejména v oblastech velkých měst v čele s Prahou. Tradičně se na černých skládkách objevuje vybavení z domácnosti včetně elektrospotřebičů, které mohou často obsahovat nebezpečné látky a představují tak ekologické i zdravotní riziko.

Aktuálně

Většinu vyhozených televizí tvoří stará CRT zařízení. Co se s nimi děje na recyklačních linkách?

30. 03. 2022

Co se s televizí děje poté, co se dostane do rukou recyklačních služeb? Jaké materiály lze ze starých televizorů znovu využít a ušetřit tak cenné přírodní zdroje?

Aktuálně

V elektroodpadu číhají karcinogeny i jedy, ochranou je jeho odevzdání k řádné likvidaci

14. 03. 2022

Odevzdáním vysloužilých elektrozařízení se lidé zbaví nepotřebných věcí, ale hlavně své domovy „vyčistí“ od potenciálně velmi škodlivých chemikálií – jedovatého olova, karcinogenů, žíravého louhu či toxického dekaBDE. Ty se navíc díky bezpečné likvidaci nedostanou do půdy ani do podzemních vod.